Styrelsen & sektioner

Styrelse 2016

Christoffer Frances
Ordförande 070-2581365
christoffer.frances@telia.com
Mirjam Cassel
Vice ordförande 076-260 46 27
mirjamcassel@gmail.com
Cecilia Hagberg
Sekreterare 070-590 01 50
hagberg.cecilia@hotmail.com sekreterare@lidingobk.se
Barbro Ahlberg Hagberg
Kassör 073-038 05 83
kassor@lidingobk.se
Margareta Gyllström
Ledamot 070-845 16 48
margareta.gyllstrom@telia.com
Mia Hjerpe
Suppleant 070-713 96 14
mia@hjerpe.nu
Sandra Lindegren
Suppleant 070-714 67 74
sandra_lindegren@hotmail.com


Sektioner

Sektion & Kontaktperson

Agility
Ansvarar för kurser och tävlingar i agility
Lisa Nilsson
agility@lidingobk.se

Hundungdom

Arrangerar kurser och tävlingar i Lidingö Hundungdoms regi
Emelie Schneider
072 – 227 72 22
lidingohundungdom@gmail.com
www.lidingohu.se 

Lydnad och Bruks
Ansvarar för prov (tävlingar) i lydnad och bruksgrenar
Kommittéansvariga nås via
tavling@lidingobk.se

PR/Info/Pass På/Hemsidan
Redaktör för klubbtidningen PassPå, hemsidan, sponsring och infomaterial
Christoffer Frances
christoffer.frances@telia.com
Linnea Holmström (hemsidan)
meitonlinnea@gmail.com

Rallylydnad
Ansvarar för kurser och tävlingar i Rallylydnad
Margareta Gyllström
Margareta.gyllstrom@telia.com
tel 070-845 16 48

Rasutveckling
Arrangerar mentalbeskrivning, MH, av hundar
Styrelsen

Tjänstehund
Klubben informerar och hjälper dig till rätt utbildning inom tjänstehund
Hans Gardell
0708 – 18 16 99
hansgardell@gmail.com
Läs mer på SBKs och Hemvärnets och Försvaretshemsidor.

Utbildning
Ansvarar för kurser
Jeanette Johansson
08– 765 66 80 eller 070– 329 12 31
utbildning@lidingobk.se

Skyddsträningsansvarig
Ansvarar för Skyddsträning
Matte
070-655 63 19